Logo Banner Tasarımı

Öğeyi Oyla
(0 oy)

 

 

 

  • Logo Tasarım

Logo\'da Nelere Dikkat etmeliyiz!

* Akılda kalıcı olmalıdır.       * Olabildiğince sade ve yalın olmalıdır.   * Logo şekil ve yazı bir arada kullanılabilir. *Logo temsil ettiği kurumun,organizasyonun markanın özelliklerine ve amacına uygun olmalıdır.

  • Logo Tasarımı Çalışma Şeklimiz;

1.Adım : Logo tasarımın ilk aşamasında gerekli  bilgi ve dökümanlar alındıktan sonra siz müşterimizin isteği doğrultusunda 5 tane özgün logo en erken 3 (üç) iş gününde hazırlanır.
2.bölüm: Sizin ve ekip çalışanlarımızın uygun gördüğü logo üzerinde varsa yapılması gereken son değişiklerlerde (renk, font vb.) yapılır bundan sonra logo teslim süreci başlar.
3.bölüm: Teslim edilecek logo çalışması, Freehand vektörel olarak, tüm ofset baskılarınızda ve internet ortamında kullanabileceğiniz iki farklı formatta CD ye yazılır.

 

  • Banner tasarım 

1 ) Neden banner reklamı ?

İnternetin başlangıcından itibaren ortaya çıkan ilk reklam türü olması açısından banner reklamlar internet reklamcılığında çok önemli bir yere sahiptir. Bu gün bile İnternet’te ilk defa reklam veren şirketlerin çoğu, alternatif reklam arayışına girmeden banner reklamı tercih etmekteler.İnternet Reklam Bürosunun (Internet Advertising Bureau) yaptırdığı bir araştırmaya göre, internette kullanılan en yaygın reklam türü bannerlar, ikinci en yaygın tür ise site sponsorluklarıdır.Ancak çoğunlukla ölçümlenmesinin kolay olması ve kısa sürede satış arttırmak amacı gütmesi açısından bannerlar daha çok tercih edilmektedirler.Günümüzün gelişmiş pazarlarında, özellikle kesin tanımlanmış hedef kitlelere yönelik reklam çalışmalarına ayrılan bütçelerin ortalama yüzde 60’lık kısmının, online banner oluşturmaya kanalize edildiği gözlenmektedir. Buradaki en önemli tercih unsuru, banner kampanyaları üzerinde sahip olunan kontrol ve yönlendirme imkanlarıdır.Bir ilan formatında hazırlanmış banner tasarımı kullanıcının eylemine bağlı olarak aktif hale geçerek, reklam taşıyıcısı olan sayfa ile reklam verenin sayfası arasında ilgili bağlantıyı kuracak özellikle programlanmış grafik bir objedir.

Bu objeler karşımıza, afiş veya düğme şeklinde çıkabilir. Yapılan son araştırmalar, söz konusu objenin büyüklüğü ile online reklamın etkinliği arasında bir tür doğru orantı ilişkisi olabildiğini vurgulamakta olsalar da, buradaki ilişki “ne kadar büyük, o kadar iyi” tarzında bir sonuç doğurmamaktadır.

Çünkü internet kullanıcıları, abartılmış büyüklükteki reklam objelerinden rahatsız olarak ürüne karşı olumsuz koşullanma doğurabiliyorlar.Ancak bannerların küçük olmalarından kaynaklanan yeterince “müdahale edici” bir yapıya sahip olmamaları bu tercihi ileride etkileyebilir. Örneğin bir televizyon reklamı, izlediğimiz bir program arasında yayını keserek devreye girebiliyor ve belli bir ölçüye kadar dikkatimizi çekebilecek, reklamı izlettirebilecek zamanı yaratabiliyor (program akışına ve izleme olayına müdahale edilebiliyor). Ancak bannerlar için aynı şeyi söylememiz pek mümkün değil.

Banner reklamlar, internetin bütünselliği içinde karşımıza çıktıkları için dikkat çekmeleri daha zordur. İnternet kullanıcıların çoğunun da bir amaç doğrultusunda sörf yaptıkları düşünecek olursak sadece çok dikkat ya da ilgi çeken bannerların görüleceği, yahut aranılan şeyle ilgili bir banner ile karşılaşma durumunda bannerların tıklanacağını söylemek yanlış olmaz. Zaten hedef kitlenin belirlenmesinden sonra bannerların mutlaka ilgili ve bağlantılı sitelere yerleştirilmeleri gerekmektedir.İnternette dolaştığınız sırada bir siteye girdiğinizde özellikleriniz site sahibi tarafından öğrenilebilmektedir.

 

 

 

Okunma 12394 defa
Bu kategoriden diğerleri: « Arama Motoru Kayıt İşlemleri
 

Bizi ve Teknolojiyi Sosyal Medyada Takip Edin...!