Proje Danışmanlığı

                  Şirketlerdeki değişimin temelinde bilginin elde edilmesi, depolanması,yenilenmesi, iş süreçlerine aktarılması yatmaktadır. Geçmişe mercekle, geleceğede dürbünle bakarak kurumsal tecrübe ve vizyondan yararlanılması ve örgütsel öğrenmeyi stratejik bir güç haline getirebilmek şirketlerin hayatta kalabilmesi için yaşamsal önem kazanmaktadır. ITM YAZILIM olarak, bu bağlamda teknolojik gelişmelerin, yenilikçiliğin, zaman faktörünün, eğitim ve küreselleşmenin bilgi ve iletişimdeki değişime etkilerini; bu etkiye bağlı olarak da şirket yapılarında, iş süreçlerinde ve müşteri boyutunda yaşanan değişimi sizinle birlikte sorguluyoruz. Bize göre her şirket ve her proje başkadır. Biz her şirkete, her projeye, her talebe en uygun çözümü öneriyoruz.


                Çoğu zaman bilgi teknolojilerinde çözüm yelpazesin geniş olması, doğru çözümü tespit etmeyi zorlaştırmaktadır. Her firmanın ihtiyaçları ve kurumsal yapısı farklı olduğundan, firmalar ihtiyaçlarını belirlerken bazen gereğinden fazla yatırım yapmakta, bu da maliyetleri artırarak projen yapılabilirliğini azaltmaktadır.

               Birçok firma aslında tam olarak donanım, veri tabanı, CRM (Müşteri İlişkiler Yönetimi) Yazılımı, SRM (Tedariki İlişkileri Yönetimi) Yazılımı, Bayi Yönetimi,Satış Sonrası Hizmetler (Servis) Yönetimi, Kurumsal İntranet/Extranet Yazılımları,  Kurumsal Etkinlik Yönetim Sistemi, E- Tahsilât yazılımları gibi alanlardaki ihtiyaçlarının farkında değildir. Ya da gerçekten ihtiyaç duymadığı projeleri ihtiyaç olarak algılayıp satın almaktadırlar. ITM YAZILIM müşterilerine kurumsal ihtiyaç analizi yaparak optimum sistemleri önermektedir.